Konferencija „M. K. Čiurlionio kūrybinis palikimas ir jo sklaida: vaizdai ir prasmės, tekstai ir kontekstai“

Konferencija „M. K. Čiurlionio kūrybinis palikimas ir jo sklaida: vaizdai ir prasmės, tekstai ir kontekstai“

2020 m. rugsėjo 18–19 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks tarptautinė mokslinė konferencija „M. K. Čiurlionio kūrybinis palikimas ir jo sklaida: vaizdai ir prasmės, tekstai ir kontekstai“, skirta M. K. Čiurlionio gimimo 145-osioms metinėms paminėti.

Dvi dienas Lietuvos ir šešių užsienio šalių tyrėjai – 22 mokslininkai – dalinsis įžvalgomis apie M. K. Čiurlionio dailės, muzikos, pasaulėžiūros subtilybes, sinestezę, menininko sąsajas su XIX-XX a. sandūros idėjomis ir amžininkais, jo kūrybinio palikimo atgarsius dailėje, literatūroje, muzikoje, kine. Bus aptariamas šio palikimo poveikis XX a. vidurio, antros pusės ir pačioms naujausioms sociokultūrinėms praktikoms. Tarp konferencijos dalyvių bus nuodugniausi M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos tyrinėtojai − profesoriai habilituoti daktarai V. Landsbergis, R. Okulicz-Kozarynas, D. Kučinskas ir kt. Pranešimai skambės lietuvių ir anglų kalbomis (bus galima naudotis sinchroninio vertimo paslaugomis).

Vienas iš konferencijos akcentų – lietuvių ir latvių dailės ryšiai bei neslopstanti M. K. Čiurlionio kūrybos reikšmė Latvijoje. Sąsajas atskleis latvių menotyrininkės, dalyvavusios rengiant parodą „Laukinės sielos: Baltijos šalių simbolizmo dailė“ (pagrindinis kuratorius − Rodolphe Rapetti). Ši paroda, pirmąkart eksponuota Paryžiaus Orsė muziejuje 2018 m., jau apkeliavo Taliną, Rygą. Dabar eksponuojama Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, ji bus pristatyta konferencijos dalyviams specialioje vakarinėje ekskursijoje. Kultūriniai renginiai, lydintys konferenciją, vyks abu vakarus.

Konferencijos programą rasite čia.

Negalintieji dalyvauti turės galimybę klausytis pranešimų paskyroje: https://www.facebook.com/MKCnamai

Renginio organizatoriai – Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ir M. K. Čiurlionio namai. Pagrindinis partneris – Nacionalinė dailės galerija. Rėmėjai – Lietuvos mokslo taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment