Laureatė prie mikrofono: Zitos Bružaitės pasirodymas klubo „Tamsta“ scenoje

Zita Bružaitė. Liutauro Paškevičiaus nuotr.

Laureatė prie mikrofono: Zitos Bružaitės pasirodymas klubo „Tamsta“ scenoje

Vasario 6 d. Vilniaus muzikos klube „Tamsta“ vyks koncertas „Penktame aukšte“, kuriame skambės Zitos Bružaitės dainos. Tai išskirtinė galimybė išgirsti pačios kompozitorės gyvai atliekamas savo dainas. Koncerte taip pat dalyvaus dainininkė Vytautė Pupšytė ir instrumentinis ansamblis – Kęstutis Pavalkis (klavišiniai), Eglė Janauskaitė (fleita), Chrisas Ruebensas (gitara), Denisas Murašovas (kontrabosas), Gediminas Augustaitis (perkusija). Vakaro programą pristatys ir kompozitorę kalbins muzikos kritikė, renginių ir radijo laidų vedėja Rasa Murauskaitė.

Zita Bružaitė šiais metais pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą. Tai kompozitorė, kurianti įvairiausių žanrų muziką. Parašyti ji gali viską – operą, simfoniją, muziką teatro spektakliui ar tiesiog dainą. Vienos dainos yra puošnios ir tai atsispindi fortepijono partijoje, kitos – asketiškos, kurių melodiją gali sudaryti keturi garsai. Klausant jos kūrinių galima išgirsti džiazo, liaudies, romantinės, šiuolaikinės ir net Tolimųjų Rytų muzikos motyvų.

Visai neseniai Lietuvos muzikos informacijos centras išleido kompozitorės Zitos Bružaitės dainų rinkinį „Penktame aukšte“ – natas bei kompaktinę plokštelę. Leidinio pavadinimas „Penktame aukšte“ – ne veltui toks. Keletas dainų iš tikrųjų buvo sukurtos kompozitorei gyvenant penktame aukšte. „Nesvarbu, kad tikslių sukūrimo metų nepamenu, bet nutuokiu, kokios dainelės buvo tuomet apsilankiusios penktame aukšte. Tai – „Vyturėlis“, „Bus ruduo“ ir kitos. Be to, leidinio pavadinimas dar atspindi ir tam tikrą atsiplėšimą nuo žemės kuriant. Gal iki dangaus ir nepakylama, bet iki penkto aukšto – beveik visada“, – taip savo mintis apie leidinio pavadinimą pristato jų autorė.

Koncerto metu „Tamstos“ scenoje ir išgirsite dainas iš šio leidinio bei jį papildančios kompaktinės plokštelės. Tarp jų ir visiškai naujos, 2019 m. sukurtos, kompozicijos: „O koks dangus gilus“ (ž. Marcelijaus Martinaičio), „Gervės“ (ž. Martyno Vainilaičio), „Popieriniai žmogeliai“ (ž. Sigito Gedos), „Pienės“ (ž. Liutauro Degėsio), „Miglotas vakaras“ (ž. Martyno Vainilaičio). Vienose dainose kompozitorė naudoja vaikams skirtus eilėraščius, kitose – sudėtingesnę poeziją, kuri labiau suprantama suaugusiųjų pasauliui, tad koncertas skirtas įvairaus amžiaus klausytojams.

Natų rinktinės „Penktame aukšte“ leidybai ir pristatymo koncertui dalinį finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba. Koncerto partneris – muzikos klubas „Tamsta“ ir Lietuvos kompozitorių sąjunga. Lietuvos muzikos informacijos centro veiklas taip pat remia LR Kultūros ministerija.

Bilietus į koncertą muzikos klube „Tamsta“ galite įsigyti čia.

LMIC inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment