L. Vilkončiaus operos vaikams „Paukštė“ premjera

Laimis Vilkončius. R. Danisevičiaus nuotr.

L. Vilkončiaus operos vaikams „Paukštė“ premjera

2020 m. sausio 25 d. 14 val. koncertų salėje „Compensa“ Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ kartu su partneriais kviečia vilniečius ir miesto svečius į kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus operos vaikams „Paukštė“ premjerą. Kūrinio libreto autorė Birutė Mar, režisierė Eglė Storpirštienė, dailininkai Jolita Česonytė ir Raimondas Gnižinskas.

Dviejų veiksmų opera vaikams sukurta remiantis legendiniu Nobelio premijos laureato Maurice Maeterlincko kūriniu „Žydroji Paukštė“. Alegorinėje muzikinėje pasakoje du vaikai keliauja po vaizduotės pasaulį, kuriame sutinka daug simbolinių personažų. Per visą kelionę juos lydi Visatos valdovas Laikas, po truputį atskleisdamas gėrio ir blogio paslaptis, šviesos ir tamsos galias. Vaikai sutinka Naktį, kuri supažindina juos su Tamsos karalystėje gyvenančiomis baimėmis, ligomis, malonumais, karais. Kitoje paslaptingojo pasaulio pusėje juos pasitinka Šviesa, nuramindama, kad Tamsa nėra visagalė, pasakodama, kiek grožio ir gėrio yra Šviesos pusėje. Jei nori pagauti savo Laimės Paukštę, turi nepamiršti, jog vienas jos sparnas – Aušrinė, o kitas – Naktis. Ir tik darniai plasnodami abu jie kelia į viršų. Šiame pasakos (o ir žmonių) pasaulyje reikia išmokti pajusti harmoniją tarp juodo ir balto, išmintingai priimti visus mus supančius reiškinius – tada simbolinė Laimės Paukštė pati nutūps ant jūsų peties.

Keturi šimtai jaunųjų dainininkų, aktorių ir baleto šokėjų kurs įspūdingą spektaklį jauniesiems klausytojams.

Spektaklyje dalyvauja:

Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ chorai (atlikėjai nuo 1 iki 12 klasės)
Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros centro Teatro studija „Elementorius“ (vadovė Eglė Storpirštienė)
Lietuvos tarptautinė Baleto akademija (vadovė Kristina Sliesoraitienė, meno vadovai-choreografai Aušra Beniuševičienė, Žilvinas Beniuševičius).

Dirigentės: Jurgita Dirgėlaitė, Edita Jaraminienė, Justina Kuliūnienė, Diana Mickevičiūtė, Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė, Nina Timofejeva, Jolita Vaitkevičienė.

Čia galima atsisiųsti spektaklio programėlę.

Bilietus platina bilietai.lt.

Lietuvos muzikos antena
Pagal organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment