Festivalyje „Iš arti“ – muzikos naujienos ir XX a. klasika

Festivalyje „Iš arti“ – muzikos naujienos ir XX a. klasika

Ištikimas ne tik naujienoms, bet ir XX amžiaus klasikai, šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“ šiemet vyks lapkričio 16-22 dienomis Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Festivalis startuos su romantiška, šokio ir mechaniška nuotaika. Į pirmąjį koncertą „Mašinos ir šokiai“ lapkričio 16 d. 17 val. apakvies Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Martyno Staškaus. Festivalio pradžios koncertui žavumo suteiks kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus kūrybinė išmintis ir įžvalgos, nes greta savo skambančios premjeros, šiais metais skambų jubiliejų pažymintis autorius atliks ir vedančiojo vaidmenį. Tuo tarpu solistas Motiejus Bazaras koncerte dovanos ugningas minimalisto Michaelo Nymano ir Jono Jurkūno fortepijonines faktūras. Šių metų naujiena – festivalio rėmuose vykę konkursai „SymphoChance“ ir „ChamberChance“. Simfoninės muzikos programoje nuskambės konkurso laureato – Ryčio Mažulio premjera.

Lapkričio 17 d., sekmadienį, mėgausimės gamtos peizažais, muzikos garsais kalbančiais apie nykstančius paukščius, aplinkas ir žmogaus emocijas bei grėsmingas patirtis gamtoje. Koncerto „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ programoje, kurią parengė Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica humana“ atlikėjai kartu su vokaliniu duetu „Cantus Coronatus“ (Simona Liamo ir Nora Petročenko) bei pianiste Birute Asevičiūte, skambės trys lietuvių autorių premjeros. Tai – Algimanto Kubiliūno, Loretos Narvilaitės ir Zitos Bružaitės kūriniai, kurie prabils rečiau girdimais klavesino ir meilės obojaus tembrais.

Du Kauno kameriniai ansambliai susijungs į vieną lapkričio 19-osios vakaro koncerte, kad patvirtintų festivalio programos išskirtinumą. „Muzika septyniems” su Kauno fortepijoniniu trio ir Kauno styginių kvartetu atiduos pagarbą įvairiems kompozitoriams – nuo Lietuvos iki Jungtinių Amerikos Valstijų. Minint kompozitoriaus Eduardo Balsio šimtąsias gimimo metines, kelis kartus festivalyje skambės šio kompozitoriaus kūriniai. Kauno fortepijoninis trio atliks gaivališką Eduardo Balsio Habanerą. Kaip įprasta – festivalyje bus su premjeromis debiutuojančių jaunųjų autorių. Šiemet – tai Jurgio Kubiliaus bei Lino Rupšlaukio (konkurso ChamberChance nugalėtojas) kūriniai, apsupti solidaus amerikietės kompozitorės Ellen Taaffe Zwilich Septeto ir pramoginio Johno Lennon bei Paul McCartney opuso.

Veržlus, jaunatviškas, modernus, žaižaruojantis idėjomis bei muzikos tembrų gausa ansamblis „Kwartludium“ iš Lenkijos lapkričio 20 d. pristatys mums kaimynų – lenkų – muziką ir kompozitorės Giedrės Pauliukevičiūtės naujausiąją kompoziciją „Stiklas“. Įelektrintas vakaras su nuolat po pasaulį keliaujančiu kolektyvu bus gaivus, netikėtas dėl idėjų, tembrų įvairovės, sukurtos ir čia pat kuriamos muzikos.

Australijos, Švedijos ir Lietuvos kompozitorių kūriniai užlies Kauno valstybinę filharmoniją lapkričio 21-osios vakarą – jo metu tarptautinė atlikėjų komanda su muzikos pasaulio žvaigžde – mecosopranu Karin Lovelius (Vokietija) parengė spalvingą šiuolaikinių autorių kūrinių kaleidoskopą. Penkių atlikėjų grupė – ansamblis „Mykorrhiza“ klausytojams vėl siųs žinutę apie gamtą, tačiau šįkart – apie darnią augalų sąveika. Programoje – naujausias Vidmanto Bartulio kūrinys Arturo Rimbaud tekstais „Je suis maitre“ („Aš esu tylos valdovas“), kurį autorius pristato kaip „absoliučią nekonfliktybę“. Netikėto ir tikrai nekasdienio skambesio kamerinis ansamblis žada įdomų, improvizuotą festivalio vakarą, kuriame kiekvienam klausytojui pakaks įspūdžių bei potyrių – nuo vokalinės muzikos iki egzotiškai skambančių instrumentų (tablos) ir naujų kūrinių.

Festivalį lapkričio 22 d. užbaigs ypatingą festivalio programą rengiantis Klaipėdos kamerinis orkestras, kartu su latvių dirigentu, „Sinfonietta Rīga“ meno vadovu ir dirigentu Normunds Šnē. Nepailstantis džiazo muzikos naujienų sekėjas ir gerbėjas, debiutavęs Latvijos nacionalinėje operoje, vėliau – kaip solistas ir dirigentas koncertavęs su Ostrobotnijos orkestru, grojęs įvairiose Latvijos roko ir new age grupėse, Normunds Šnē apima plačias muzikos interesų sritis. „Atspindžiai“ – tai lietuvių kompozitorių premjeros ir moderni klasika, kurią subtiliai kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru padės pajusti solistas Mindaugas Bačkus. Baigiamajame festivalio „Iš arti“ koncerte skambės Eduardo Balsio muzika, Dalios Kairaitytės ir Žibuoklės Martinaitytės naujausi kūriniai. Festivalis su klausytojais atsisveikins kultinėmis Johno Adamso bei Wojciecho Kilaro kompozicijomis.

Festivalį remia: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė, Asociacija LATGA. Festivalio partneriai: Kauno valstybinė filharmonija ir Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Smulkesnė informacija apie festivalį ir programą: isarti.lt; kaunofilharmonija.lt

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment