DAR rezidentai kviečia susitikti Vilniuje

Player Piano Live. Foto: Pavel Matveyev

DAR rezidentai kviečia susitikti Vilniuje

Druskininkų menininkų rezidencija DAR kviečia rugsėjo 13 d. 19 val. susitikti Vilniuje, galerijoje „Studium P“ (Pylimo g. 20) pasiklausyti rezidencijoje viešinčių garso menininkų Volkmaro Klieno ir Pavelo Matveyevo kūrinių. Renginys nemokamas.

Devintus metus skaičiuojančioje ir kūrėjus iš įvairių pasaulio šalių sutraukiančioje DAR rezidencijoje šiuo metu reziduojantys menininkai surengs savo autorinius pasirodymus. Švedijoje gyvenantis Pavelas Matveyevas pristatys muzikos kūrimą demokratizuojančią kompoziciją „Player Piano“, kurią kūrė bendradarbiaudamas su architektu, garso menininku ir tyrinėtoju Ricardo Atienza. Iš Austrijos atvykęs Volkmaras Klienas demonstruos daugiakanales gyvo ir iš anksto paruošto garso elektronikos kompozicijas.

Pavelas Matveyevas dirba fotografijos ir garso srityse. Jo kūriniai dažnai atsispiria nuo kasdienių erdvių, praeities įvykių ir patirčių tyrinėjimų. Jį įkvepia apleisti pastatai, senų instrumentų kolekcijos ar 6-ajame XX a. dešimtmetyje parašytas homoseksualaus jaunuolio dienoraštis. Į Druskininkus menininkas atvyko pagal DAR ir Švedijos „Hållnäs Konstkoloni“ rezidencijų mainų programą.

Volkmaras Klienas yra kompozitorius, savo praktika siekiantis praplėsti tradicines muzikos komponavimo ir klausymosi praktikas. Jis dirba įvairiose girdimų ir kartais negirdimų menų sferose, savo kūriniais tyrinėdamas įvairialypes žmogaus suvokimo būsenas. Volkmaras Klienas kartu su austrų kompozitoriumi Ralphu Mothwurmu, žinomu vizualaus meno, poezijos, šokio ir performanso kūrėju, vieši Druskininkuose pagal DAR rezidencijos ir Austrijos „Air Krems“ mainų programą.

DAR rezidenciją organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga, remia Lietuvos kultūros taryba ir Asociacija LATGA.

Viktorija Damerell
Lietuvos muzikos antena

 

 

Komentarų dar nėra

Post A Comment