Šv. Jokūbo festivalis prasidės oratorijos „Piligrimas“ premjera

Šv. Jokūbo festivalis

Šv. Jokūbo festivalis prasidės oratorijos „Piligrimas“ premjera

2019 m. rugsėjo 7 d., šeštadienį, 20 val. Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje prasidės IX Tarptautinis šv. Jokūbo festivalis, kurį nuo 2011 metų organizuoja Valstybinis choras „Vilnius“. Beveik tris mėnesius įvairiuose Lietuvos miestuose vyksiančio renginio pirmajame koncerte nuskambės naujo kūrinio – oratorijos chorui ir elektronikai „Piligrimas“ premjera.

Choro „Vilnius“ užsakymu sukurtą oratoriją, dedikuotą Šv. Jokūbo keliui, sudaro trys dalys, kurias, laisvai interpretuodami rašytojo Herkaus Kunčiaus tekstus, kūrė trys ryškūs šių dienų kompozitoriai – Giedrius Svilainis, Dominykas Digimas ir Mykolas Natalevičius.

Kūrinį atliks Valstybinis choras „Vilnius“, solistas Steinas Skjervoldas (baritonas), dirigentas Artūras Dambrauskas.

„Pirmąją oratorijos dalį sudaro trys epizodai, kuriuose elektorinė muzika persipina su dangaus balsų, piligrimų chorų bei solisto balsais. Čia prasideda Piligrimo kelionė, kurioje dangiškieji ir žemiškieji balsai gundo keliauti į dvasinę savęs pažinimo kelionę. Antrajame epizode Piligrimas susiduria su pirmosiomis kliūtimis, o jas įveikus viską vainikuoja kelionės, dvasinio pažinimo, meilės sau, amžinybei ir visatai euforija trečiajame epizode.“ – anotacijoje rašo oratorijos pirmosios dalies autorius, kompozitorius Giedrius Svilainis.

„Dažnam mūsų kartais kyla klausimas, kodėl renkamės būtent tą kelią, kuriuo einame? Kas mus juo veda ir ar tikrai tas kelias yra teisingas? Ar sąmoningas mūsų apsisprendimas, ar einame vedini intencijos eiti patogiau, keblius sprendimus paliekant pašonėje? Ar dažnai tenka pasukti keliu, kuriame susiduriame su apsisprendimu nepaklusti savo kūniškam patogumui ir stoti akistaton su tuo, kas verda giliausiose minties užkaboriuose?“ – samprotauja antrąją dalį sukūręs kompozitorius Dominykas Digimas.

Trečiosios dalies autorius, kompozitorius Mykolas Natalevičius kūrinio anotacijoje rašo: „Žmogaus gyvenimą galima prilyginti keliui. Piligrimo vidinius konfliktus ir dialogą su piligrimų choru bei dangaus balsais kūrinyje atliepia dvasinę kelionę simbolizuojančios dešimt dalių, kuriose susipina solisto baritono bei mišraus choro balsai, aplinkos lauko įrašai bei elektronika transformuoti garsai.“

Oratorijos chorui ir elektronikai „Piligrimas“ premjera rugsėjo 7 d. 20 val. Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje. Renginys nemokamas.

Pagal organizatorių inf.
Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment