„Liepaitės“ vilniečiams pristatys virtuozišką kompozitoriaus Jono Tamulionio kūrinių programą

Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ chorai

„Liepaitės“ vilniečiams pristatys virtuozišką kompozitoriaus Jono Tamulionio kūrinių programą

Gegužės 13 d. jaukioje Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje skambės vieno žinomiausių Lietuvos kompozitorių – neprilygstamo chorinės muzikos virtuozo Jono Tamulionio muzika. Kompozitoriaus 70-mečiui skirtą spalvingą vokalinių ir instrumentinių kūrinių programą paruošė keturi Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ chorai, mažosios solistės ir kviestiniai atlikėjai. Koncertą ves muzikologė Rasa Murauskaitė.

Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ šiandien yra žinoma dėl aktyvios mokyklos chorų koncertinės veiklos ir aukšto atlikimo lygio. Kasmet mokykloje mokosi apie 400 mergaičių, kurios pagal amžiaus grupes suskirstytos į septynis mokyklos chorus. Chorų repertuare – nuo lietuvių liaudies dainos iki stambios formos kūrinių su orkestrais. Vienas iš mokyklos veiklos edukacinių tikslų – skatinti moksleives domėtis ir suteikti galimybę joms pažinti šiuolaikinius Lietuvos poetus (nuo 2010 metų „Liepaičių“ mokyklos chorai įsitraukė į „Poezijos pavasario“ renginius) ir kompozitorius.

„Liepaitės“, bendradarbiaudamos su Lietuvos kompozitorių sąjunga, 2016 metais Vilniaus rotušėje yra surengusios Onutės Narbutaitės kūrinių koncertą „Riešutų žydėjimas“. 2018 ir 2019 metais Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos ir Kauno koncertų salėse nuskambėjo Zitos Bružaitės kūrinių programa „Muzikinis blyksnis“. Šiais metais „Liepaitės“ savo publiką pakvies susipažinti su kompozitoriaus Jono Tamulionio virtuoziškais, efektingais ir linksmais kūriniais chorams ir instrumentams.

Jonas Tamulionis (g. 1949) – vienas mėgstamiausių kūrinių chorams autorių Lietuvoje ir toli už jos ribų. Jo kūriniai nuolat atliekami Europos, JAV, Pietų Amerikos šalių, Australijos, Pietų Afrikos Respublikos atlikėjų, yra ypač populiarūs Japonijoje, Filipinuose, Singapūre. Kompozitorius yra sukūręs beveik 400 opusų, tarp kurių svarbiausią vietą užima kūriniai gitarai, akordeonui ir chorui. 2011 metais Jono Tamulionio kūryba įvertinta prestižine Vyriausybės kultūros ir meno premiją.

Gegužės 13 d., pirmadienį, 18:30 val. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje Jono Tamulionio kūrinius atliks Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Antros klasės choras (vadovė Jurgita Dirgėlaitė, koncertmeisterė Jurgita Danienė), Jaunučių choras (vadovė Edita Jaraminienė), Jaunių choras (vadovė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė), Merginų choras (vadovė Jolita Vaitkevičienė), solistai Austėja Zinkevičiūtė (sopranas), Chris Ruebens (gitara), mažosios „liepaitės“.

Jono Tamulionio kūrybos vakarą visai šeimai organizuoja Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“. Iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. Įėjimas laisvas.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment