Ansamblis „Synaesthesis“ pristato projektą „Atomic B“

„Synaesthesis“ festivalyje „Melos-Ethos“

Ansamblis „Synaesthesis“ pristato projektą „Atomic B“

„Šis ansamblis yra užkrečiamas“, „veržlus ir nepriekaištingas“ – tokie apibūdinimai dažnai lydi šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ koncertus. Po sėkmingų pasirodymų šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, ansamblis imasi naujos programos – audio-vizualinio projekto „Atomic B“ premjeros Lietuvoje. Kovo 21 d. MO muziejuje Vilniuje, o prieš tai ir Kauno menininkų namuose (14 d.) bei festivalyje „Jaunųjų kūrėjų reidas“ Radviliškyje (19 d.) atliekamas „Atomic B“ – tai kompozitoriaus ir garso menininko Andriaus Arutiunian audiovizualinis kūrinys ansambliui, elektronikai ir dviems video ekranams.

Kūrinio premjera įvyko 2017 metų Melos-Ethos festivalyje Bratislavoje, kur sulaukė puikių įvertinimų tiek iš scenos kritikų, tiek iš festivalio organizatorių. 2018 metais kūrinys buvo apdovanotas Lietuvos kompozitorių sąjungos Jaunojo kūrėjo premija, o ansamblio „Synaesthesis“ koncertinį turą Lietuvoje seks ir šio projekto pristatymas Estijoje balandžio mėnesį.

Projekto „Atomic B“ atramos tašku tapo atominė energija ir jos įtaka ekologijai, politinėms santvarkoms bei asmeniniams pasakojimams. „Atomic B“ naudoja archyvinius vaizdus, garsus ir įrašus iš Visagino miesto bei atominės jėgainės statybų. Kūrinyje ši ir kita dokumentinė medžiaga yra perdirbama ir jungiama su projektuojamais tekstais, kurie remiasi skirtingų atominių miestelių gyventojų prisiminimais, taip pat ir tekstų apie utopinius miestus ir architektūrą ištraukomis.

„Šio kūrinio idėją kartu su ansambliu „Synaesthesis“ vystėme pakankamai ilgai, tad malonu, jog praėjus porai metų nuo jo premjeros, pagaliau atsirado galimybė jį pristatyti ir Lietuvos auditorijai. Atominės energetikos tema išlieka aktuali tiek ekologine, tiek politine prasme, ypač tebevykstant Ignalinos atominės uždarymo darbams. Kita vertus, šiuo kūriniu stengėmės kvestionuoti kokį poveikį visuomenėms ir jų struktūroms daro atominė energija ir jos išgavimo sąlygos ne tik Lietuvoje, bet ir skirtinguose geografiniuose kontekstuose. Atominė energija niekur nesitraukia, o jos įtaka ekologinėms ir politinėms santvarkoms vis dar išlieka svari, vadinasi svarbu ir toliau kalbėti šia tema. Be to, su „Atomic B“ norėjome persvarstyti ir savo santykį su to laikmečio (8-dešimtmečio) vaizdine kalba, manau ji stipriai įtakojo ir kūrinio muzikinę kalbą“ – teigia kūrinio autorius Andrius Arutiunian.

Projekto „Atomic B“ pristatymo renginiai

Kovo 14 d. 19.00 val. Kauno menininkų namai
Prieš koncertą, 18.00 val. įvyks Lietuvos muzikos informacijos centro leidžiamo žurnalo „Lithuanian Music Link“ pristatymas, kuriame dalyvaus Ugnius Babinskas, Kotryna Lingienė, Asta Pakarklytė ir Emilija Visockaitė

Kovo 19 d. 18.00 val. Radviliškio kultūros centras
Prieš koncertą, 17.00 val. projekto pristatymas su menininku Vyteniu Buroku ir kompozitoriumi Andriumi Arutiunian

Kovo 21 d. MO muziejus, Vilnius
17.30 val. – „Atomic B“
18.30 val. diskusija „Atominių drugelių kolekcija“, moderuoja menininkas Vytenis Burokas
19:30 val. – „Atomic B“
Bilietus platina „Tiketa“

Projekto rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Fonds Podiumkunsten, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Mo muziejus, Radviliškio miesto kultūros centras, Kauno menininkų namai, NGR servisas.

Daugiau informacijos: www.synaesthesis.lt ir www.facebook.com/ensemblesynaesthesis

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment