Koncerte „Performa“ – septynių Lietuvos kompozitorių premjeros

„Twenty Fingers Duo“. Foto: Lauryna Narkevičiūtė

Koncerte „Performa“ – septynių Lietuvos kompozitorių premjeros

Vasario 26 d., antradienį, 19 val. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) koncertą „Performa“ surengs ansamblis „Twenty Fingers Duo“. Jame skambės šiuolaikines performatyvumo formas nagrinėjančių jaunosios kartos kompozitorių Linos Lapelytės, Andriaus Maslekovo, Dominyko Digimo, Arturo Bumšteino, Juliaus Aglinsko, Rūtos Vitkauskaitės ir Mykolo Natalevičiaus nauji kūriniai.

Kūrinius atliks duetas „Twenty Fingers Duo“ – Lora Kmieliauskaitė (smuikas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė). Vizualinius sprendimus renginiui ruošia Lauryna Narkevičiūtė (vizualai), Kornelijus Jaroševičius (vaizdo projekcijos), Rokas Valiauga (scenovaizdis).

„Twenty Fingers Duo“ – šiuolaikinės muzikos atlikėjų duetas, rengiantis ryškius, intensyvaus skambesio pasirodymus, leidžiančius iš naujo pažinti instrumentų tembrus, išgirsti tylą. Dueto nariai Lora Kmieliauskaitė ir Arnas Kmieliauskas – daugkartiniai nacionalinių ir tarptautinių muzikos atlikimo konkursų laureatai.

„Specialiai projektui „Performa“ parašyti ir pirmą kartą skambėsiantys kūriniai laužo esamas ir numanomas klišes, yra daugiasluoksniai. Kiekviena kompozicija labai skirtingai veiks klausantįjį – nuo tylos, ramios melancholijos iki noizo, itin aukšto dažnio garsų. Tai eklektiška, bet į vieną jungianti garso kelionė per pojūčius ir vizijas“ – sako smuikininkė Lora Kmieliauskaitė.

„Tai atradimų žaidimas, konstruojant ir dekonstruojant pirminį turinį ir formą, t.y. kompozitorių partitūras. Negirdint garsų, atsiranda naujas naratyvas, kūriniai įgauna savo istoriją, interpretavimo galimybes. Tai prakalbintos medžiagos, nauji pavidalai, sąsajos“ – apie kūrybinį procesą pasakoja vizualiojo meno kūrėja, fotografė Lauryna Narkevičiūtė.

Projekto „Performa“ programa:

Andrius Maslekovas | „Naktinių drobių šešėliai“
Julius Aglinskas | „Tarp tylos“
Dominykas Digimas | „Walking Through the Three Points“
Rūta Vitkauskaitė | „Hightet“
Mykolas Natalevičius | „rasa. rūkas“
Artūras Bumšteinas | „Lyrica“
Lina Lapelytė | „Serenada keturiems“

Bilietus platina „Tiketa“ ir Menų spaustuvė.

Repeticijų ištraukos:
Rūta Vitkauskaitė „Aukštetas“
Andrius Maslekovas „Naktinių drobių šešėliai“

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment