Zitos Bružaitės „Muzikinis blyksnis“ pradeda kelionę

Zitos Bružaitės „Muzikinis blyksnis“ pradeda kelionę

Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, kartu su bičiuliais ir partneriais, didžiuosiuose Lietuvos miestuose klausytojus pakvies į teatralizuotus koncertus visai šeimai „Muzikinis blyksnis“.

Muzikinėse popietėse skambės pluoštelis kompozitorės Zitos Bružaitės dainų, kurias atliks Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ chorai, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro styginių kvintetas (meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas), pianistas Povilas Jaraminas, fleitininkė Jūratė Staškienė, dainuojantys aktoriai Aistė Lasytė ir Dominykas Vaitiekūnas.

Zitos Bružaitės kūrybos kraitelėje nemažai muzikos skirtos vaikams. Nuo dainelės iki chorinių dainų ar operėlių „Grybų karas ir taika“, „Voro vestuvės“, su kurių muzika užaugo jau kelios kartos.

Vienos dalies koncerte visai šeimai bus atliktos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žinomos dainos – „Baigsis pilkas lapkritys“, „Pūga“, „Piešinys juodu pieštuku“, „Irias varna lytele“, „Bus ruduo“, „Apie akmenį“, „Elegija“ ir kt. Jose klausytojai išgirs daug žiemos, žaismingos ir elegiškos nuotaikos, aprengtos lengvai teatralizuotu rūbu. Nekasdienišką renginio atmosferą kurti padės režisierė Eglė Storpirštienė, dailininkai Jolita Česonytė, Raimondas Gnižinskas, šviesų dailininkas Tadas Juozapaitis.

Kas jis – „Muzikinis blyksnis“?

Girdėjusiems įvairiapusę kompozitorės Zitos Bružaitės kūrybą, kurioje rikiuojasi vaikiškos operos, stambios formos orkestriniai, instrumentiniai kūriniai, nesunku atsakyti į klausimą, nes atskiru ir reikšmingu klodu plyti jos chorinė kūryba ir ypač chorinės dainos vaikams. Pateikti šią kompozitorės Zitos Bružaitės muzikos pusę, pristatyti dainos žanro aktualumą ir patrauklumą klausytojui yra šio koncerto rengėjų siekis. Spalvingų aranžuočių, dainuojančių aktorių dėka, koncerto programai tikimasi suteikti naujų spalvų ir prasmių, apimančių ne tik mažojo klausytojo suvokimo teritorijas.

„Nėra mano muzikos daug teatruose, tačiau esama teatro muzikoje… Ši programa yra muzikinis blyksnis, jungiantis mažą ir ūgtelėjusį, solidžiai rimtą ir padykusį klausytoją, dainuojantį ir klausantį…“ – sako kompozitorė.

Zitos Bružaitės dainos mažiems ir visiems skambės:

vasario 1 d. 18 val. Šiaulių koncertų salėje „Saulė“;
vasario 3 d. 15 val. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje;
kovo 22 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje;
balandžio 7 d. 14 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Koncertus organizuoja Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, kartu su partneriais. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment