Vaida Striaupaitė-Beinarienė. „Mano nata“ aplankė Panevėžį

„Mano nata“ komanda aplankė Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnaziją

Vaida Striaupaitė-Beinarienė. „Mano nata“ aplankė Panevėžį

2018 m. lapkričio 28 d. „Mano nata“ aplankė Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnaziją. Šiame susitikime dalyvavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros profesoriai Ričardas Kabelis, Rytis Mažulis ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos kompozicijos mokytoja Vaida Striaupaitė-Beinarienė. Mokyklos didžiojoje salėje vykusiame koncerte skambėjo Nacionalinio moksleivių muzikos kūrinių konkurso „Mano nata“ laureatų ir diplomantų kūriniai, kuriuos atliko pianistė Eglė Kižytė-Ramonienė ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai.

Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai, atėję pasiklausyti koncerto, susitikti su kompozitoriais ir kompozicijos pedagogais, labai šiltai sutiko atlikėjus ir pokalbyje dalyvavusius kompozitorius. Klausėsi pasakojimų apie kompozitorių kūrybos kelio pradžią, skirtingą kompozitorių požiūrį į kūrybos procesą ir kompozicijos mokymo specifiką.

Šiauliuose ir Panevėžyje vykę koncertai-susitikimai „Mano nata“ parodė, kad tokie edukaciniai renginiai yra aktualūs tiek moksleiviams, tiek ir mokytojams. Vis daugiau atsiranda moksleivių, besidominčių kūryba. Kompozitorių paskatinimas, padrąsinimas, nuoširdus bendravimas ir konsultacijos suteikia daugiau motyvacijos kurti muziką bei dalyvauti kūrybos konkursuose.

Kitas susitikimas su muziką kuriančiais moksleiviais įvyks 2019 m. metų birželio mėnesį vyksiančiame X Nacionaliniame moksleivių muzikos kūrinių konkurse „Mano nata“. Jubiliejinis konkursas bus atsinaujinęs ir įdomus. Jaunieji kompozitoriai galės pateikti savo kūrinius dvejose kategorijose – akademinės ir skaitmeninės muzikos.

Kviečiame moksleivius aktyviai dalyvauti! Linkime kūrybinio įkvėpimo!

Susitikimą-koncertą organizavo VšĮ „Mano nata“ ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Asociacija LATGA. Partnerė – Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Komentarų dar nėra

Post A Comment