Vaida Beinarienė. „Mano nata“ keliauja!

Kompozitoriai lankėsi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje.

Vaida Beinarienė. „Mano nata“ keliauja!

Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“ 2019 metais įvyks jau dešimtą, jubiliejinį, kartą. Šiame konkurse kūrybingi moksleiviai ne tik varžosi, bet ir mokosi iš savo mokytojų, profesionalių kompozitorių, vieni iš kitų. Reikšminga šio konkurso veikla – laureatų kūrinių edukaciniai koncertai. Lapkričio 22 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje įvyko vienas jų – koncertas-susitikimas „Mano nata“.

Į susitikimą susirinko pilna salė moksleivių, smalsaujančių daugiau sužinoti apie kompozitoriaus profesiją ir Nacionalinį moksleivių muzikos kūrinių konkursą „Mano nata“. Daugelį atsakymų į jiems rūpimus klausimus pateikė renginyje dalyvavę kompozitoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) kompozicijos katedros profesorius, konkurso „Mano nata“ iniciatorius ir vertinimo komisijos pirmininkas dr. Ričardas Kabelis, LMTA dėstytojas dr. Jonas Jurkūnas ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos mokytojas Dominykas Digimas. Kompozitoriai papasakojo apie savo kūrybos kelią, apie kompozitoriaus profesiją, apimančią labai plačią veiklą – nuo muzikos komponavimo iki bendravimo su atlikėjais, ansamblių kūrimo ir festivalių organizavimo. Prof. R. Kabelis pristatė 2019 m. birželio mėnesį vyksiantį dešimtąjį jubiliejinį konkursą „Mano nata“, kuris, kaip planuojama, bus papildytas nauja kryptimi – elektroninių kompozicijų konkursu.

Renginyje skambėjo šešių konkurso „Mano nata“ laureatų kūriniai, pelnę prizines vietas nuo 2011 iki 2018 metų. Kūrinių autoriai – Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos, J. Kačinsko muzikos mokyklos, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos auklėtiniai. Keletas jų jau tapę sėkmingai kuriančiais kompozitoriais, studijuojančiais Lietuvos ir Londono aukštosiose mokyklose. Moksleivių kūrinius atliko puikūs profesionalai atlikėjai – aktyviai Lietuvoje ir užsienyje koncertuojanti pianistė Eglė Kižytė-Ramonienė, fleitininkės Ugnė Čepulytė bei Greta Posevičiūtė. Renginį vedė kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė.

Susitikimą-koncertą organizavo VšĮ „Mano nata“ ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija. Renginio rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Asociacija LATGA.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment