Kompozitorių sąjunga apdovanos ryškiausius metų kompozitorius

Kompozitorių sąjunga apdovanos ryškiausius metų kompozitorius

Lapkričio 20 d., antradienį, 18 val. Kompozitorių namuose (A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius) bus paskelbti ir apdovanoti geriausių 2017 metų muzikos kūrinių autoriai. Renginyje dalyvaus šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, kuris atliks penkis naujus lietuvių kompozitorių kūrinius. 

Šių metų konkurso komisijoje posėdžiavo muzikologai Beata Baublinskienė (pirmininkė), Linas Paulauskis, Rima Povilionienė, kompozitoriai Teisutis Makačinas, Mārtiņšas Viļumsas, muzikos atlikėjai Robertas Beinaris, Rūta Rikterė, Ingrida Rupaitė, Karolis Variakojis, muzikologas ir dirigentas Donatas Katkus. Iš 64 konkursui pateiktų kūrinių, buvo atrinka 15 kompozicijų, pretenduojančių į apdovanojimus kategorijose „Už įtaigią muzikos ir dramos jungtį“, „Už koncertinio žanro gyvybingumą“, „Už tembrines atodangas ir garsinių erdvių kūrimą“. Nugalėtojai šiose kategorijose, Jaunojo menininko premijos, Klausytojų simpatijų prizo laimėtojai paaiškės renginio metu. Pirmą kartą konkurso istorijoje bus įteiktas Garbės apdovanojimas.

Jau ketvirtus metus kūrinius vertinti gali ne tik komisija, bet ir visi klausytojai. Internetiniu adresu www.lks.lt/metukuriniai skelbiamas komisijos atrinktas ryškiausių 2017 m. kūrinių penkioliktukas. Balsuoti ir rinkti klausytojų favoritą galima iki lapkričio 19 d. 12 val.

Šių metų apdovanojimų renginyje dalyvaus šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“, diriguojamas Karolio Variakojo. Nuo 2018 m. kolektyvas dalyvauja Lietuvos kompozitorių sąjungos rezidentų programoje, skirtoje globoti perspektyviausius šiuolaikinės muzikos atlikėjus.

Dirigento Karolio Variakojo ir pianistės Martos Finkelštein vadovaujamas ansamblis „Synaesthesis“ vis ryškiau pastebimas ne tik vietinės, bet ir užsienio publikos akiratyje. Jauni maksimalistai, susibūrę vedami noro groti moderniąją muziką, jau spėjo susilaukti įvertinimo čia ir svetur. 2016 ir 2017 m. kolektyvas grįžo iš Austrijoje vykusio šiuolaikinės muzikos konkurso „Just Composed!“ su prizais už geriausias naujai sukurtų kūrinių interpretacijas, tais pačiais 2017 m. buvo apdovanoti ir LR Kultūros ministerijos teikiama Jaunojo kūrėjo premija. Ansamblis surengė daug įsimintinų koncertų tarptautiniuose festivaliuose „Gaida“, „Druskomanija“, „Ahead“, „Crossroads“ (Austrija), „Melos-Ethos“ (Slovakija). Kolektyvo „prekės ženklas“ – energija trykštanti ir kartu profesionalumu pasižyminti originaliai pasirinktos programos interpretacija.

Kompozitorių apdovanojimų renginyje „Synaesthesis“ atliks naujus, specialiai jiems Lietuvos kompozitorių sąjungos užsakymu sukurtus Vytauto Germanavičiaus, Algirdo Martinaičio, Ramūno Motiekaičio, Mariaus Salyno ir Rūtos Vitkauskaitės kūrinius. Vakarą ves muzikologė Rasa Murauskaitė.

Lietuvos kompozitorių sąjunga Geriausių metų muzikos kūrinių rinkimus organizuoja nuo 2002 m. Konkurso premijų steigėja – Asociacija LATGA. Konkurso partneris – Lietuvos muzikos informacijos centras. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Įėjimas į renginį nemokamas.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment