Jubiliejinis Teisučio Makačino vargoninių kūrinių koncertas

Jubiliejinis Teisučio Makačino vargoninių kūrinių koncertas

Lapkričio 17 d., 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda“ kviečia į vargonų muzikos vakarą, skirtą profesoriaus Teisučio Makačino 80-mečiui paminėti. Žymiuosius kompozitoriaus kūrinius Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje atliks vargonininkas dr. Vidas Pinkevičius.

Koncerto programoje skambės T. Makačino II-osios Sonatos (1986), Ostinato (1967) ir Armėniškojo sąsiuvinio (1989) naujos redakcijos, specialiai pritaikytos didžiausiems Lietuvos vargonams.

Pasak koncerto idėjos autoriaus, vargonininko V. Pinkevičiaus, profesorius T. Makačinas buvo pirmasis asmuo jo gyvenime, kuris supažindino su vargonine improvizacija. Studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, būsimasis vargonininkas dar nenumanė, kad žymaus pedagogo kūryba vėliau lydės jo visą profesinę karjerą.

„Besiruošdamas šiam koncertui pastebėjau, jog kompozitoriaus kūriniai turi įdomų poveikį – kuo ilgesnį laiką su jais gyveni, tuo daugiau įdomių detalių imi pastebėti. Iš pradžių sunku suvokti jo muzikinį kodą, nes T. Makačinas niekada tiksliai ne kartoja muzikinės medžiagos. Jis mėgsta varijuoti, panašiai, kaip džiazinėje improvizacijoje. Profesoriaus kūriniai man yra panašūs į detalėmis prisodrintą tapybos drobę – kuo ilgiau ją stebi, tuo daugiau peno iš jos gali pasiimti“, – sako vargonininkas V. Pinkevičius.

T. Makačino vargonų kūrinių stilius visada remdavosi klasikiniais principais ir derminiu lietuvių liaudies muzikos koloritu. Šie bruožai daro jo kompozicijas itin tinkančias sudėtingos sandaros instrumentui.

Novatoriškos prigimties T. Makačinas laikomas vienas produktyviausių kompozitorių šalyje. Jis vertinamas ir dėl savo įnašo į Lietuvos vargonų kultūrą – pirmasis sukūrė vargonams sonatą (1968). Kompozitoriaus kūryba traukia įvairių kartų menininkus, kurie ryžtasi naujai pažvelgti į jo kūrinius orkestrams, operoms, teatrui, kino filmams ir, žinoma, vargonams.

Bilietus platina Tiketa.

Komentarų dar nėra

Post A Comment