Jaunimo teatre bus rodomos Antano Kučinsko muzikėčios

A. Kučinskas. Organizatorių nuotr.

Jaunimo teatre bus rodomos Antano Kučinsko muzikėčios

2018 m. spalio 30 d. 18 val. ir lapkričio 14 d. 18 val. Valstybiniame jaunimo teatre pristatomas Naujosios muzikos komunikacijos centro projektas „Apie žvėris ir žmones“. Spektaklio režisierė Birutė Mar, kompozitorius Antanas Kučinskas, videomenininkas – Džiugas Katinas. Atlikėjai: Andrius Bialobžeskis (skaitovas), Rolandas Ramoslauskas (altas), Laima Šulskutė (fleita), Sergejus Okruško (klavesinas), Oliveris Ramonas (kontrabosas), Saulius Auglys (mušamieji).

„Apie žvėris ir žmones“ – tai teatralizuotas muzikinis kūrinys, kuris žanriškai galėtų būti įvardinamas kaip muzikėčios (muzikinės pasakėčios). Literatūrinei šio sumanymo inspiracijai pasitarnavo Kristijono Donelaičio pasakėčios. Pasitelkęs modernią muzikos kalbą kompozitorius siekia naujai pažvelgti į K. Donelaičio pasakėčias, traktuojant jas ne kaip istorinį artefaktą, o kaip paradoksaliai drąsią ir aktualią mūsų laikams medžiagą, moralinį imperatyvą. Atlikėjų sudėtį bei paties kūrinio kompozicinę sandarą nulėmė pasakėčių struktūra, sudaryta iš pasakojimo ir pamokymo (moralo). Pasakojimai realizuojami muzikiniais kūriniais su melodeklamacija (aktorius), tuo tarpu kiekvieną pasakėčią užbaigiantys moralai įgarsinami aktoriaus monologais. Visą kūrinį įrėmina introdukcija ir koda, kurioje panaudota video projekcija su dailininko Giambattista della Porta (1535–1615) piešiniais.

Antano Kučinsko (g. 1968) kūryba imponuoja stilistine įvairove. Jo muzikoje susipina instrumentinio teatro ir „naujojo paprastumo“ tendencijos. Kompozitorius operuoja įvairiomis šiuolaikinės muzikos technikomis, dažnai naudoja modalinę, serijinę technikas, jungia jas su repetityviniu plėtojimo būdu. Nemažai dėmesio skiria perkūrimo, perdirbimo tradicijai, kai istoriškai, stilistiškai atpažįstama muzikinė medžiaga permontuojama pritaikant „svetimas“ jos prigimčiai technikas. Antanas Kučinskas taip pat kuria muziką kino filmams ir teatrui.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Komentarų dar nėra

Post A Comment