Paaiškėjo konkurso „Future Symphony“ rezultatai

Organizatorių nuotr.

Paaiškėjo konkurso „Future Symphony“ rezultatai

Spalio mėnesį Vilniaus šv. Kotrynos bažynčioje vyko I-asis tarptautinis šiuolaikinių kompozicijų simfoniniam orkestrui konkursas „Future Symphony“. Konkursas sulaukė paraiškų net iš vienuolikos šalių: Lietuvos, Estijos, JAV, Kanados, Taivano, Kinijos, Australijos, Prancūzijos, Gruzijos, Didžiosios Britanijos ir Pietų Korėjos.

Konkurso finalininkais tapo septyni jaunieji kompozitoriai – Matas Drukteinis (Lietuva), Jiang Xiaron (Kinija), Aleksej Kalinin (Lietuva), SiHyun Uhm (Pietų Korėja), Giorgio Papiashvili (Gruzija), Pengyi Li (Kinija) ir Robert Ge (JAV), kurių kompozicijas atliko specialiai šiam konkursui suburtas orkestras, vadovaujamas jauno lietuvių dirigento Adomo Morkūno-Budrio.

Finalinio koncerto metu kūrinius vertino žymūs muzikos profesionalai: dirigentas Modestas Barkauskas, muzikos žurnalistė Rasa Murauskaitė, kompozitoriai Marius Baranauskas (žiuri pirmininkas), Gediminas Gelgotas bei svečias iš Izraelio, Ayal Adler.

Jeruzalės muzikos ir šokio akademijos dėstytojas A. Adler džiaugėsi konkurso sėkme: „man buvo malonu būti vienu iš „Future Symphony“ konkurso komisijos nariu. Buvau itin sužavėtas kompozicijų meistriškumu bei nuostabiu ir darbščiu jaunųjų muzikantų orkestro atlikimu. Labai tikiuosi, kad šis projektas toliau tęsis bei plėtosis!“

„Future Symphony“ konkursas ne tik populiarina šiuolaikinę Lietuvos ir užsienio jaunųjų kompozitorių kūrybą, bet ir yra kūrybinės dirbtuvės: dirbdami su simfoniniu orkestru bei išgirsdami jo atliekamas savo kompozicijas jaunieji kūrėjai turi galimybę tobulinti savo komponavimo įgūdžius bei susipažinti su kitų šalių kolegomis, taip skatinant tolesnes tarptautines iniciatyvas.

„Tai buvo įspūdinga jaunų studentų iniciatyva – suburti simfoninį orkestrą, su juo parengti sudėtingą programą, kviesti tarptautinę žiuri ir konkurso dalyvius net iš keleto žemynų ir visa tai suorganizuoti tokiu aukštu lygiu. Tai didžiulis pasiekimas, studentų noro ir gebėjimo bendradarbiauti bei kurti kartu pavyzdys. Lietuvos muzikos ir teatro akademija tikrai turi kuo didžiuotis“- teigė komisijos narys, kompozitorius Gediminas Gelgotas.

Konkurso organizatoriai Džiugas Daugirda, Adomas Morkūnas-Budrys, Džiugas Sabonis ir Danielius Tuita džiaugiasi renginio sėkme ir planuoja II-ajį „Future Symphony“ konkursą rengti po dviejų metų. Organizatoriai dėkoja Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros skyriui, Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, Nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokyklai ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybei.

I–ojo „Future Symphony“ konkurso rezultatai:
1-oji vieta – Jiang Xiaron „Befall“
2-oji vieta – Robert Ge „Night Run“
2-oji vieta – SiHyun Uhm „Apex Of Longing“
3-oji vieta – Pengyi Li „Polymorphim“
Publikos simpatijos prizas – Matas Drukteinis „Late Night At The City“.

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment