Kompozitorius Teisutis Makačinas ruošiasi autorinių koncertų maratonui

Audriaus Zavadskio, Tomo Tereko nuotraukos. Liudo Parulskio iliustracija

Kompozitorius Teisutis Makačinas ruošiasi autorinių koncertų maratonui

Kompozitorius profesorius Teisutis Makačinas šį rudenį švenčia 80-metų ir kūrybinės veiklos 60-metį. Plačios amplitudės jo kūrybinė veikla tęsiasi jau daugelį dešimtmečių, visuomet išlieka moderni, pažįstama įvairių kartų žmonėms, profesionalams ir mėgėjams. T. Makačinas – pasaulinį pripažinimą pelniusios vinilinės plokštelės „Disko muzika“, pradėjusios elektroninės popmuzikos raidą Lietuvoje, kūrinių autorius, daugelio populiarių estradinių dainų („Kur tas kelelis“, „Berniukai“ „Vėjas man pasakė“ ir kt.) kompozitorius, o jo akademinės muzikos kūriniai puošia ne vieno Lietuvos kolektyvo ir solisto repertuarą. Pasitikdamas savo kūrybinės veiklos 60-metį, kompozitorius kviečia prisiminti klausytojų pamėgtas dainas ir išgirsti įvairių žanrų muziką, apimančią skirtingus autoriaus kūrybos laikotarpius.

Jubiliejinių koncertų maratone skambės ir vargonų muzikos koncertas. T. Makačinas nuolat rodo ypatingą dėmesį šiam instrumentui. Be šešių sonatų vargonams, jo kūrybą sudaro dar trys sąsiuviniai – „Senasis“, „Lietuviškasis“, „Armėniškasis“, – taip pat „Ostinato“, Šventinė sonata-simfonija ir kiti kūriniai. Lapkričio 17 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje vargonuos Vidas Pinkevičius – ištikimas lietuvių vargoninės muzikos puoselėtojas. Atlikėjas yra sakęs, jog prof. T. Makačinas buvo pirmasis jo improvizacijos mokytojas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, jam vargonininkas iki šiol yra dėkingas už pažadintą susidomėjimą ir norą improvizuoti bei komponuoti muziką.

Šventinis jubiliejinis vakaras „Atspindys“ spalio 30 d. 19 val. rengiamas Vilniaus rotušėje. Koncerte skambės pirmoji T. Makačino estradinė daina ir pirmasis plačiai pripažintas akademinės kūrybos opusas – siuita „Trys šokiai“ (1961) kameriniam orkestrui, atlikta daugiau nei 400 kartų visoje Europoje. Taip pat girdėsime „Koncertinį skerco“ bei rečiau skambančius siuitą, menuetus ir valsus iš spektaklių vaikams. Koncerto programa nukels į 7-ąjį dešimtmetį, kai T. Makačinas dar tik pradėjo savo kūrybinį kelią, taip pat įvyks specialiai šiam koncertui rengiamo kūrinio akordeonui ir styginių orkestrui premjera bei naujos, niekur negirdėtos populiarių estradinių dainų aranžuotės. Koncerte dalyvauja Kęstutis Alčauskis (tenoras), Dainius Puišys (baritonas), Raimondas Sviackevičius (akordeonas), Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas), dirigentas Donatas Katkus, vakaro vedėja muzikologė Laimutė Ligeikaitė. Koncertą rengia Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

Gruodžio 2 d. 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje bus proga pasimėgauti kamerine T. Makačino muzika. Nuoširdžiai su lietuvių kompozitoriais bendradarbiaujantis ansamblis „Vilniaus Arsenalas“ – Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas), Sergejus Okruško (klavesinas) – su soliste Dovile Kazonaite (sopranas) atliks klausytojų pamėgtus spalvingus, lietuvišku koloritu dvelkiančius kūrinius „Miražas“, „Krintanti žvaigždė“, Trys preliudai, „Iš paraštės“ ir kitus. Vakarą rengia Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Įdomus susitikimas su kompozitoriumi laukia spalio 17 d. 20 val. muzikos klube „Tamsta“. Koncerte pavadinimu „Vėjas man pasakė“ gyvai skambės melodingos ir įsimenančios 7-ojo dešimtmečio T. Makačino dainos. Šiuolaikines jų aranžuotes atliks Leonardo Pilkausko suburtas keturių pučiamųjų ir ritmo grupės „Birthday“ džiazo septetas bei vokalistė Kotryna Janutaitė. Kompozitorių kalbins Rasa Murauskaitė. Koncertą rengia Lietuvos muzikos informacijos centras.

Lietuvos muzikos antena
Pagal LKS ir „7md“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment