Studijų metų pradžiai – virtualaus choro premjeros

Organizatorių nuotr.

Studijų metų pradžiai – virtualaus choro premjeros

Naujus studijų metus rugsėjo 3 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademija pradės ypatingu akcentu. Vakare, 20.30 val., LMTA Centrinių rūmų kieme virtualus 164 dainininkų choras atliks Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“, diriguos Modestas Pitrėnas. O kompozitoriaus Vaclovo Augustino diriguojami 79 dainininkai giedos jo naujo kūrinio „Sanctus“ premjerą. LMTA rūmų sienas nušvies Rimo Sakalausko specialiai sukurtos vaizdo projekcijos.

Virtualaus choro pasirodymą apšildys elektroninės muzikos kūrėjos ir atlikėjos Monikos Ze pasirodymas.

2018 metai – šimtosios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės. Šiai progai dedikuotas projektas „Virtualus choras: Lietuva [Vol.2]“ pakvietė visus Lietuvos piliečius, gyvenančius tiek Lietuvoje, tiek svetur, sudainuoti du kūrinius: „Tautišką giesmę“ ir naujo kūrinio premjerą.

Į kvietimą atsiliepė net 164 muzikos mėgėjai ir profesionalai, nepabūgę akis į akį stoti prieš kamerą ir žvelgdami į ekrane diriguojantį dirigentą, o ausinėse girdėdami kompiuterinį kūrinio įrašą, solo atlikti vieną iš kūrinio partijų. Vėliau visų dainininkų įrašai buvo suvesti į bendrą virtualų chorą, kurio skambesį ir išgirs rugsėjo 3-ąją į LMTA kiemą susirinkusi publika. Be abejo, kiekvienas atėjęs galės prisijungti prie virtualaus choro ir gyvai giedoti himną.

Naują Vaclovo Augustino kūrinį „Sanctus“ panoro atlikti 79 dainininkai. Pirmą kartą natose matomas ir girdimas kūrinys – nemažas iššūkis virtualaus choro atlikėjams, tačiau dalyvauti premjeroje – ir didelė garbė. Rugsėjo 3-ąją nuskambės šio kūrinio pasaulinė premjera.

Kad choro pasirodymas būtų dar įspūdingesnis, projekte pakviestas dalyvauti žinomas video menininkas Rimas Sakalauskas, sukūręs įspūdingas vaizdo projekcijas.

Virtualus choras – tai kompiuterinėmis programomis sukurtas audiovizualinis įrašas, kuriame nufilmuotos individualios vokalinės partijos sujungiamos į bendrą chorą. Pirmą kartą „Virtualus choras. Lietuva“ buvo suburtas 2016 metais. Projektas sulaukė sėkmės ir Lietuvoje apsilankiusio vieno garsiausių chorui kuriančių kompozitorių, virtualaus choro idėjos autoriaus Erico Whitacre’o palaikymo. Tad po dviejų metų nuspręsta projektą tęsti.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir UAB „B korpusas“.

LMTA informacija

Komentarų dar nėra

Post A Comment