Tarptautinė menininkų rezidencija DAR kviečia pažinti aktualiausią šiandienos meną

Vladimiras Tarasovas. Foto: Žiga Koritnik

Tarptautinė menininkų rezidencija DAR kviečia pažinti aktualiausią šiandienos meną

Praplėsti akiračių horizontus ir pažinti aktualiausią šiandienos meną kviečia tarptautinė menininkų rezidencija DAR (Druskininkai Artists’ Residence). Rugpjūčio 4 ir 15 d. Lietuvos kompozitorių namuose (A. Mickevičiaus g. 29) vyksiančiuose koncertuose tarptautinis menininkų desantas pristatys muziką, garso ir vaizdo meną bei improvizaciją jungiančius pasirodymus. Rugpjūčio 4 d., 17 val., stebėsime svečių iš Austrijos, menininkų Michaelio Brucknerio ir Danielio Lercherio, legendinio lietuvių džiazo muzikanto Vladimiro Tarasovo ir garso menininkės Gailės Griciūtės improvizacinės kūrybos pristatymą. O rugpjūčio 15 d., 19 val., laukia įdomus užsienyje gyvenančių lietuvių menininkų, vienijamų platformos „The Deep Splash“, kūrybinis eksperimentas.

DAR programa, inicijuota Lietuvos kompozitorių sąjungos, nuo 2011 m. kviečia kompozitorius ir garso menininkus kurti ir tyrinėti muziką rezidencijoje Druskininkuose. Ramioje kurorto aplinkoje gimusius projektus menininkai iš viso pasaulio pristato tiek Druskininkų, tiek Vilniaus ir kitų šalies miestų erdvėse. Per šį laikotarpį rezidenciją jau yra aplankę per šimtą Lietuvos ir užsienio menininkų. Šiais metais DAR rezidentų kompanija ypatingai įdomi: į Druskininkus renkasi tiek emigravę lietuvių menininkai, tiek estų, austrų, vokiečių, meksikiečių ir australų kūrėjai, eksperimentuojantys skirtingų meno sričių ribose.

Pirmajame DAR koncerte bendrą projektą pristatys DAR reziduojantys austrų menininkai M. Bruckneris ir D. Lercheris pasirodysiantys kartu su partnerių rezidencijoje AIR Krems (Austrija) rezidavusiu V. Tarasovu ir garso menininke G. Griciūte.

„Kartu su kolega M. Bruckneriu į Druskininkus atvykome toliau vystyti projekto, su kuriuo dirbame jau keletą metų. Jo pagrindas – tai gamta, kūrybinė aplinka. Ieškosime unikalių Druskininkų garsų, juos įrašinėsime ir bandysime surinkti šiam regionui būdingą garsovaizdį. O koncerte rugpjūčio 4-ąją pristatysime kūrinius, kuriuose susijungs gyva elektronika, akustiniai, taip pat – gamtos ir gyvūnų garsai, kuriais remdamasis mūsų „kvartetas“ ir improvizuos“, – apie rezidencijos tikslus ir artėjantį koncertą pasakojo DAR besisvečiuojantis austrų menininkas D. Lercheris.

Savo ruožtu, rugpjūčio 15 d. laukia „The Deep Splash“ – internetinės video platformos, vienijančios užsienyje dirbančius lietuvių menininkus – kūrėjų pasirodymas.

„The Deep Splash“ platformoje pristatomi pokalbiai su iš šalies išvykusiais lietuvių kūrėjais, permąstančiais lietuviškumą, nacionalizmo ir išeivijos sąvokas. Į DAR rezidenciją atvyko daugiausia su muzika ir garso menu dirbantys menininkai. Gediminas Žygus – jaunasis kūrėjas, turintis ryškų šiuolaikinės muzikos vardą JGB, savo kūrybą pristatęs daugelyje šalių. Jo kūrybinė partnerė Holy Childs – australų rašytoja, kritinės pakraipos menininkė ir mąstytoja. Andrius Arutunian – armėnų kilmės lietuvių muzikos kūrėjas ir audiomenininkas, gyvenantis Olandijoje. Nusprendėme pakviesti ir meksikiečių menininką Juaną Pablo Villegas, kuris daug dirba su garsu, muzika, performansų menu. Jis jau yra buvęs Lietuvoje ir turi artimą ryšį su ja bei daugybę idėjų. Ieva Kotryna Skirmantaitė yra Paryžiuje kurianti video menininkė, pasižyminti kronikiniu braižu savo montuojamose istorijose, kuriose užfiksuoja Vilniaus ir kitų vietų gyvenimą“, – pasakojo „The Deep Splash“ kuratorė Monika Lipšič.

Rugpjūčio 15 d. pasirodyme susijungs visų „The Deep Splash“ menininkų, reziduojančių DAR, patirtys. Tai bus tarpdisciplininis renginys, kurio metu performansus, video instaliacijas ir garsinius eksperimentus pristatys minėta tarptautinė menininkų komanda.

Abu koncertai vyks Lietuvos kompozitorių namuose (A. Mickevičiaus g. 29), įėjimas laisvas.

Taip pat rugpjūčio mėnesį DAR rezidencijos iniciatyva organizuojami dar keli įdomūs renginiai įvairiose Lietuvos vietose. Rugpjūčio 20 d. kompozitorė Rūta Vitkauskaitė pristatys savo ir kolegų iš Švedijos darbą Merkinės piramidėje, Druskininkų jaunimo užimtumo centre menininkė Viktorija Damerell skaitys paskaitą apie šiuolaikinį meną, taip pat Druskininkuose planuojamas ir estų menininko Villen Jahu kūrybos pristatymas.

DAR rezidenciją remia Lietuvos kultūros taryba, Asociacija LATGA ir Šiaurės ministrų taryba.

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment