Paskelbti NOA recenzijų konkurso laureatai

Martyno Aleksos nuotr.

Paskelbti NOA recenzijų konkurso laureatai

Paskelbti 7-ojo NOA (Naujoji operos akcija) festivalio organizuoto recenzijų konkurso „Kokybiškiausių recenzijų versijos“ lauretai! I vieta atiteko Ingridai Alonderei, II vieta apdovanota Marta Finkelštein, o III vietos prizu džiaugėsi Karolina Rimskytė. Atitinkamai laureatėms atiteko 150 Eur, 100 Eur ir 50 Eur prizai, kuriuos įsteigė Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas.

Recenzijų konkurso dalyvius vertino muzikos kritikė, viena leidinio „Lithuanian Music Link“ redaktorių Lina Navickaitė-Martinelli, teatro kritikas, buvęs ilgametis portalo „Menų faktūra“ redaktorius Vaidas Jauniškis ir literatūros kritikė, kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ redaktorė Erika Drungytė.

Šiais metais į konkursą užsiregistravo 21 dalyvis, o iš viso buvo pateiktos 23 recenzijos. Konkurse dalyvavo tiek muzikologai, tiek menotyrininkai, tiek atlikėjai. Atsirado ir savo sėkmę recenzijos žanre išbandyti išdrįsusių moksleivių. Dauguma dalyvių pateikė po vieną, tačiau atsirado ir tokių, kurie pateikė net po keturis kritinius tekstus.

Populiariausia tarp kritikų buvo Arturo Bumšteino garso instaliacija-performansas „Olympian Machine“, aprašyta daugiausia kartų. Deja, nė vieno kritinio atsiliepimo nesulaukė operos „Alpha“ premjera. Vertindami darbus, žiuri nariai neišskyrė vienos geriausios recenzijos, o vertino bendrą kontekstą ir konkurso dalyvių darbą.

Sveikiname lauretus, dalyvius ir viliamės, kad kritikai vis dažniau kels savo plunksnas, tiek rašydami apie šiuolaikinę operą, tiek apie kitus muzikos, teatro ir kitų menų reiškinius!

Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment