Konferencijoje Niujorke dalyvauja dvi lietuvių muzikologės

Konferencijoje Niujorke dalyvauja dvi lietuvių muzikologės

Balandžio 3-6 d. Niujorko universitete, Barry S. Brooko muzikos tyrimų ir dokumentacijos centre, vyksta konferencija „Muzikologija (post)globalizacijos amžiuje“. Konferencijoje dalyvauja dvi lietuvių muzikologės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mokslininkė, prof. dr. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė ir doc. dr. Rima Povilionienė.

Niujorke vykstanti konferencija skirta XX a. pabaigos ir XXI a. politiniams ir kultūriniams poslinkiams, kurie buvo nulemti, viena vertus, devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje prasidėjusios globalizacijos, antra vertus – su ja iš dalies persidengiančios naujesnės fazės, vadinamosios postglobalizacijos. Šiuo laikotarpiu praėjusio amžiaus pokyčių reikšmės apverčiamos dėl protekcionizmo, socialinio uždarumo ir pan. procesų. Konferencijoje keliami du esminiai klausimai: ką šie poslinkiai reiškia muzikologijai kaip disciplinai ir kaip šie poslinkiai reprezentuojami šiuolaikinių tyrinėjimų projektuose?

Balandžio 4 d. popietę R. Stanevičiūtė-Kelmickienė moderuoja konferencijos sesiją „(Post)sovietinė era“, kurioje R. Povilionienė pristato pranešimą „Baltijos muzikologų konferencijos – nuo 1967 m. iki mūsų dienų: įkontekstinant muzikologijos tyrimus Lietuvoje po Sovietų Sąjungos griuvimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo“.

Balandžio 5 d. prof. R. Stanevičiūtė-Kelmickienė skaitys pranešimą „Postkolonializmas ir Lietuvos muzikos istoriografijų postsovietinis tranzitas“ (Postcolonialism and Post-Soviet Transition of the Lithuanian Music Historiographies).

Visi pranešimai transliuojami internetu. Konferencijos programą galimą rasti Barry S. Brooko muzikos tyrimų ir dokumentacijos centro tinklalapyje.

Konferencija „Muzikologija (post)globalizacijos amžiuje“ dedikuojama iškilaus amerikiečių muzikologo Barry S. Brooko (1918–1997) gimimo šimtmečiui. Konferencijoje dalyvauja per 70 pranešėjų iš įvairių pasaulio kontinentų ir šalių: Azijos, Europos, Pietų Amerikos, Pietų Afrikos, Kanados ir JAV.

LMTA mokslininkių dalyvavimas konferencijoje remiamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.

LMTA informacija

Komentarų dar nėra

Post A Comment