Pristatoma pirmoji autorinė kompozitoriaus Vaclovo Augustino kompaktinė plokštelė

Pristatoma pirmoji autorinė kompozitoriaus Vaclovo Augustino kompaktinė plokštelė

2018 m. pradžioje išleista pirmoji kompozitoriaus ir choro dirigento, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vaclovo Augustino autorinė kompaktinė plokštelė „Tau bet kokios sutemos šviesios“, kurią sudaro dešimt 1996–2017 metų laikotarpio kompozicijų, visokeriopai praturtinančių chorinės muzikos padangę.

V. Augustino kūryba jau dvidešimt metų pasakoja turiningas muzikines istorijas, kurios žavi savo tikrumu ir gilia išmintimi. Visame pasaulyje, įvairiose erdvėse, nuolat skambanti jo muzika liudija apie kompozitoriaus kūrybos populiarumą. Nenuostabu, kad vadovaudamas Vilniaus miesto savivaldybės kameriniam chorui „Jauna muzika“, didžiąją savo darbų dalį paskyrė choriniams opusams, o ilgametės bendrystė su choru kelias bus įprasmintas pirmąja kompaktine plokštele. Taip pat bus galimybė išgirsti ir visą jaudinančio kūrybinio gyvenimo istoriją, kurią papasakos autorius.

„Šios plokštelės muzika ypatinga, nes tai mano muzika, estetinių nuostatų komplektas, manuoju būdu išgyventas santykis su įvairiais dalykais. Esu tikras, kad niekas pasaulio nemato mano akimis, o muzikos negirdi mano ausimis. Ar būtinai turiu būti įdomus ir svarbus pasauliui? Nemanau. Tačiau tikiu – esu įdomus ir svarbus Dievui. Aš sukomponuoju garsų derinius, kurie man atrodo gražūs, aš pasirenku tekstus, kurie vienaip ar kitaip yra svarbūs bei mane jaudina, imuosi idėjų, kurios „užkabina“, ir visu tuo aš noriu pasidalinti. Pirmiausiai su savo dainininkais, o paskui ir su visais kitais“, – apie savo kūrybos kompaktinę plokštelę pasakoja Vaclovas Augustinas.

Kompozitorius su choru „Jauna muzika“ kviečia visus chorinės muzikos mylėtojus į naujos kompaktinės plokštelės pristatymo koncertus:

Kovo 16 d., penktadienį, 19 val. Kauno VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas);

Kovo 21 d., trečiadienį, 19 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31) ;

Kovo 24 d., šeštadienį, 18 val. Šiaulių Polifonijos salėje (Aušros al. 15, Šiauliai);

Balandžio 7 d., šeštadienį, 20 val. Druskininkų Eglės sanatorijoje (Eglės g. 1, Druskininkai).

Įėjimas į renginius nemokamas.

Pagal organizatorių inf.
Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment