Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ premjera

Gintaro Sodeikos operos „Post futurum“ premjera

Kovo 2, 3 ir 10 dienomis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – ypatinga premjera. Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui kompozitorius Gintaras Sodeika, kartu su talentingų kūrėjų komanda pristatys dviejų veiksmų operą „Post futurum“ pagal Sigito Parulskio libretą. Statytojai žada, kad būsimoje operoje netrūks aštrumo, ironijos ir sarkazmo tiek muzikoje, tiek tekste, tiek režisūriniuose sprendimuose.

„Mums nepaprastai svarbu tai, kas įvyko 1918 metais. To meto įvykiai padarė ateitį įmanomą, atvėrė įvairiausių galimybių. Šis fantastiškų galimybių atvėrimas ir yra tai, kas gali įvykti „po ateities“. Tyčia žaidžiame manydami, kad taip įdomiau, praplėsdami mąstymo, suvokimo ir fantazijos ribas.“ – sako kompozitorius Gintaras Sodeika.

Režisierius Oskaras Koršunovas atskleidžia, jog vizualiai turtingo pastatymo išeities tašku tapo žaismingas Sigito Parulskio pasiūlytų veikėjų – Dievo ir Šėtono naratyvas. Jis sako, jog kartu su kompozitoriumi Gintaru Sodeika jau seniai buvo žengiama šiuolaikinės operos link. Muzikos vaidmuo nuo pat pradžių buvo reikšmingas daugeliui jų kurtų dramos pastatymų, o 1994 m. pasirodžiusį spektaklį „Labas Sonia Nauji metai“ netgi galima būtų vadinti dadaistiniu miuziklu. 2006 m. Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatyta kamerinė opera „Vinter“ – dar vienas logiškas žingsnis ta pačia linkme. „Post futurum“ kūrybinės laboratorijos priešistorė ilga ir būtent ji suteikė kūrėjams ryžto pagaliau imtis tikros operos.

Operos kūrybinė grupė:
Kompozitorius Gintaras Sodeika
Libreto autorius Sigitas Parulskis
Režisierius Oskaras Koršunovas

Muzikos vadovas ir dirigentas Robertas Šervenikas
Dirigentas Julius Geniušas
Scenografas Gintaras Makarevičius
Kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė
Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas
Vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas
Choreografė Vesta Grabštaitė
Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas

Lietuvos muzikos antena
Pagal LNOBT inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment