Vėl grįžtantis „Future Symphony“ konkursas pristatys penkias orkestrines premjeras

Future Symphony Orchestra, 2018. Jono Šopos nuotr.

Vėl grįžtantis „Future Symphony“ konkursas pristatys penkias orkestrines premjeras

Rugsėjo 9 d. 18.30 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės III tarptautinio kompozicijų simfoniniam orkestrui konkurso „Future Symphony“ finalinio koncerto akordai. Rudens koncertų sezoną Vilniuje atidarančio išskirtinio vakaro metu bus pristatytos penkios pasaulinės jaunųjų kompozitorių premjeros.

2018 m. pirmą kartą įvykęs „Future Symphony“ konkursas tapo unikaliu Lietuvos muzikinio gyvenimo reiškiniu, kas dvejus metus į Vilnių sutraukiančiu perspektyvius naujosios kartos kompozitorius iš viso pasaulio. Projekto kūrėjai – jaunieji šalies kompozitoriai, dirigentai ir atlikėjai, siekiantys ne tik atskleisti jaunuosius talentus, bet ir sukurti menininkų bendradarbiavimui palankią erdvę.

Atviro, jaunatviškumą ir profesionalumą suderinančio projekto dėka Lietuvos klausytojai jau išgirdo 14 simfoninių kūrinių premjerų. Kūrinius konkurse atlieka specialiai suburtas kolektyvas – Future Symphony Orchestra, vadovaujamas Šveicarijoje, Osle ir Suomijoje studijuojančio dirigento Adomo Morkūno-Budrio.

Šiais metais konkursui pateiktos 22 partitūros iš 14 skirtingų šalių. Finaliniam koncertui geriausias penkias partitūras atrinko 1-o turo žiuri: kompozitorius ir dirigentas Vykintas Baltakas (pirmininkas), kompozitorius Jānis Petraškevičs (Latvija), dirigentas Modestas Barkauskas, kompozitorė Rita Mačiliūnaitė.

Nugalėtojus koncerto metu rinks 2-o turo žiuri: kompozitorius ir muzikologas Mārtiņš Viļums (Latvija/Lietuva, pirmininkas), kompozitorius ir garso menininkas Yannis Kyriakides (Kipras/Nyderlandai), kompozitorė ir muzikologė Justė Janulytė (Italija/Lietuva), dirigentas Modestas Pitrėnas, kompozitorius Ayal Adler (Izraelis) bei kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgotas.

Finalininkų gretose – kompozitoriai Przemysławas Schelleris (Lenkija), Lukas Butkus (Lietuva), Jasperas de Bockas (Nyderlandai), Davidas Roche‘as (Jungtinė Karalystė/Velsas) ir 2020 m. konkurse III vietą laimėjęs Romanas Czura (Lenkija/Vokietija).

Šių metų „Future Symphony“ koncertas pasiūlys naujais elementais praturtintą muzikinį vakarą. Koncerte skambės rečiau simfoniniame orkestre sutinkami instrumentai: saksofonas, akordeonas, elektrinė gitara. Vienai vakaro premjerai atlikti į sceną šalia orkestro žengs net ir skaitovė.

Visos finalininkų premjeros susijusios su konkurso tema – daugiaprasmiškumu (angl. ambiguity). Pirmą kartą konkurso istorijoje pristatyta tema įkvėpė muzikinius svarstymius apie Platono filosofiją, eksperimentus su kaleidoskopine kūrinio forma, aštrias sonorines patirtis ir kitas muzikinės vizijas, gvildenančias daugiaprasmybės apraiškas mūsų gyvenimuose.

Šiemet „Future Symphony“ konkurso nugalėtojo laukiantis Grand Prix – 1500 Eur ir kūrinio pakartotinis atlikimas Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 2022-2023 m. sezone. Dar 2–3 finalininkai bus apdovanoti laureato diplomais ir pasidalins 1500 Eur prizinį fondą.

Finaliniame koncerte kūrinius reitinguos ne tik žiuri. Būtent klausytojų balsai lems, kam atiteks specialusis publikos simpatijų prizas. Koncerte savo favoritus apdovanos ir orkestro atlikėjai, o geriausiam lietuvių autoriui bus įteiktas specialusis Sauliaus Karoso fondo prizas.

Parengė Jurgis Kubilius,
„Future Symphony“ inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment