Kultūros nakties programoje – muzikiniai pasakojimai in 5D

Kultūros nakties programoje – muzikiniai pasakojimai in 5D

Rugsėjo 24 d. 19 val. ir 20.45 val., Vilniaus Mažajame teatre, vyks erdvinio garso muzikos koncertai „Muzikiniai pasakojimai in 5D“. Šiam projektui Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centro specialistai su kolegomis iš užsienio šalių Mažojo teatro foje pavers į imersinio garso sferą, kurioje garsai sklis iš visų pusių – tiek horizontaliomis, tiek vertikaliomis kryptimis.

„Muzikiniai pasakojimai in 5 D“ idėja kilo kaip pamąstymas įvairias istorijas padėti „pamatyti“ akliesiems, erdvėje besiorientuojantiems dažniausiai pagal garsus. Šis sumanymas autoriams pasirodė patrauklus, nes skambesiai įgyja savotiško teatrališkumo. Kaip atskleidė pernai atlikta žiūrovų apklausa, įgiję teatrališkumo, muzikos kūriniai tampa patrauklūs įvairiai publikai. Ši tema kartu bus savotiškas pernykštės „L‘Hommage in 5 D“ tęsinys.

Kelios kompozicijos bus skirtos kompozitoriaus Fausto Latėno, kurio pernai netekome, o šiemet minėtume jo 65-metį, atminimui. Tai buvo kompozitorius, eilę metų rašęs muziką teatrui. Simboliška, bet paskutiniai F. Latėno kūriniai suskambėjo būtent mūsų koncerte „L‘Hommage in 5 D“ pernai rugsėjo mėn. Autorius juos išgirdo tik internetu, būdamas ne Lietuvoje. Todėl į programą organizatoriai įtraukė vieną iš paskutiniųjų F. Latėno kompozicijų erdvinio garso sferai. Šiam kompozitoriui taip pat dedikuotas Gintaro Samsono kūrinys „FL update“. Tai savotiškas F. Latėno styginių kvarteto remiksas, sukurtas ir dedikuotas F. Latėnui jo 60-mečio proga, tačiau iki šiol gyvai niekur neatliktas.

Koncerte skambės ir kitų ne mažiau teatrališkų kompozitorių Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio, Lino Rimšos bei Londone reziduojančios kompozitorės Gedmintės Samsonaitės kūriniai.

Mantautas Krukauskas gyvai atliks savo elektroakustinę erdvinę kompoziciją „Polichromija“, kuri muzikinėmis ir spektrinių garso efektų priemonėmis atskleidžia individualiai suvokiamos laiko tėkmės ypatybes. XXI a. galime stebėti skirtingų tempų vyksmo, skirtingų amžių reiškinių bei skirtingų požiūrių ir suvokimo pynes, susiliejančias į kompleksinę šiuolaikinio pasaulio visumą. Visa tai ir reprezentuos dinamiškai formuojamas ambientinis kūrinio garso peizažas.

Arkties peizažai, juos supantys garsai, mitologija ir ritualai yra tik keletas šaltinių, kurie įkvepia kompozitorės Tine Surel Lange (g. 1989 m., Vesterålen, Norvegija) kūrinius. Lofotenų salose, Šiaurės Norvegijoje, reziduojančios autorės kūrybos pagrindas yra organinė medžiaga – daugiausia koncentruojantis į garsą, erdvę ir tai, kaip konotacijos nuspalvina ar įtakoja mūsų klausymą ar meninius potyrius.

Dar vienas koncerto svečias – Andersas Tveitas (g. 1977) taip pat yra norvegų kompozitorius ir muzikantas, šiuo metu dėstantis Norvegijos muzikos akademijoje Osle. A. Tveitas daug dirba su įvairiais projektais elektroakustinės kompozicijos ir improvizacijos srityse, kur individualios muzikinės išraiškos vaidmuo tenka paties sukurtos programinės įrangos naudojimui realiuoju laiku bei erdviniam garsui.

Įėjimas TIK su Galimybių pasu.

Koncertų pradžia 19 ir 20.45 val. Koncerto trukmė 1 val. 15 min.

Būtina registracija: registracija@arssonoris.eu. Registruojantis nurodyti pageidaujamo koncerto valandą.

Projekto vykdytojas: VšĮ „Ars&Sonoris“, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centras, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras.

Daugiau informacijos >>

Organizatorių inf.

Komentarų dar nėra

Post A Comment