Kompozitorė Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė ir „Kremerata Lituanica“ ruošia bendrą projektą

Kremerata Baltica. Organizatorių nuotr.

Kompozitorė Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė ir „Kremerata Lituanica“ ruošia bendrą projektą

Šiemet minimos Černobylio katastrofos 35-osios metinės. Ta proga kompozitorė Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė inicijavo muzikinį projektą „Iš tamsos į šviesą“, kurį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų renesansinėje salėje neseniai įrašė ir pristatys LRT. Meninio sumanymo bendražygiai – ansamblis „Kremerata Lituanica“ (meno vadovas Gidonas Kremeris), solistai Džeraldas Bidva (smuikas), Giedrė Dirvanauskaitė (violončelė) ir Viktorija Miškūnaitė (sopranas).

Programą ruošė orkestro „Kremerata Baltica“ lietuviškoji dalis su svečių papildymu. Legendinis smuikininkas Gidonas Kremeris, prieš 24-ius metus įkūrė orkestrą, kuris šiandien puikuojasi pačiame šlovės olimpe. Orkestro įrašai yra sulaukę „Echo Klassik“ bei „Grammy“ muzikos apdovanojimų, o muzikantų koncertinė geografija driekiasi per visą pasaulį.

Smuikininkas Džeraldas Bidva – ilgametis „Kremerata Baltica“ ir Lietuvos kamerinio orkestro primarijus, įvairių kamerinių ansamblių dalyvis. Giedrė Dirvanauskaitė – žymi ir talentinga violončelininkė, kuriai atviros daugelio užsienio šalių koncertų salės. Ji yra kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ narė bei bendraįkūrėja. Sopranas Viktorija Miškūnaitė aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose, bendradarbiauja su garsiais muzikantais, kameriniais ansambliais, orkestrais, yra pelniusi du „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus.

Projekto dalyviai premjerai ruošėsi su dideliu nuoširdumu ir noru. Šių dienų situacijoje kiekvienas pasirodymas yra dovana tiek atlikėjams, tiek ir klausytojams.

„Labai smagu ruoštis šiam renginiui. Pagerbti Černobylio aukas – nuostabi ir prasminga idėja. Su Silvijos Miliūnaitės-Bliūdžiuvienės kuriama muzika dar nebuvo tekę susipažinti, todėl labai įdomu panirti į naujus garsų vaizdinius, spalvas,“ – sako G. Dirvanauskaitė.

Kompozitorė S. Miliūnaitė-Bliūdžiūvienė teigia, jog „Iš tamsos į šviesą“, kaip ir to paties pavadinimo premjerinis kūrinys sopranui solo ir styginių orkestrui, paremtas Černobylio aukų atminimo bei 35-mečio sukakties paminėjimo idėja bei viltimi, jog pandemija greitai pasitrauks.

„Černobylio katastrofa mane labai jaudina, pažįstu keletą žmonių, tiesiogiai paliestų šio įvykio. Manau, kad menininkų misija yra kalbėti menu, todėl savo kūriniu „Black Grass Town“ norėjau išreikšti nuoširdžią užuojautą katastrofos paveiktiems žmonėms bei jų šeimoms,“ – sako kompozitorė.

„Galvojant apie Černobylio avariją, daugeliui sukyla jausmų virtinė. Juk tai pati didžiausia žmonių sukelta katastrofa, kurios pasekmės visam gyvajam pasauliui dar bus jaučiamos labai ilgą laiką, o artimųjų netekties skausmo nebūsime pajėgūs numalšinti. „Black Grass Town“ kompozicija labai atmosferiška, kompozitorė puikiai perteikia Černobylio katastrofos siaubą, liūdesį, nykumą,“ – įspūdžiais dalinasi G. Dirvanauskaitė.

„Šia kompozicija noriu visus padrąsinti ir priminti, kad ir kas nutiktų – visada yra dėl ko gyventi,“ – sako S. Miliūnaitė-Bliūdžiūvienė.

Be trijų premjerinių kūrinių, buvo įrašyti Koncertas smuikui ir orkestrui (solistas D. Bidva) bei prieš porą mėnesių debiutavusios trilogijos „I am here for You“ versija styginių orkestrui.

Lukrecija Stonkutė
Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment