Po trejų metų į sceną grįžta O. Narbutaitės opera „Kornetas“

Opera „Kornetas“. M. Aleksos nuotr.

Po trejų metų į sceną grįžta O. Narbutaitės opera „Kornetas“

Spalio 10 d. 18.30 val. po trejų metų pertraukos į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną sugrįžta Onutės Narbutaitės opera „Kornetas“. Spektaklyje pagrindinį vaidmenį atliks būtent šiame pastatyme pirmąkart ryškiai sužibėjęs tenoras Tomas Pavilionis. Taip pat dainuos Jovita Vaškevičiūtė, Gunta Gelgotė, Liudas Norvaišas, Eugenijus Chrebtovas, Regina Šilinskaitė, Vilija Mikštaitė, Mindaugas Jankauskas, Egidijus Dauskurdis. LNOBT simfoniniam orkestrui diriguos maestro Robertas Šervenikas.

„Nesu iš tų kompozitorių, kurie visą gyvenimą plėtoja „vieną kūrinį“. Tad „Korneto“ upė jau nutekėjo, aš į ją nebegaliu įbristi, bet nesigailiu, kad tuomet įbridau. Juolab su tokia statytojų komanda… Bet jei vėl rašyčiau kažką, ką būtų galima apibrėžti kaip operą, tai vėl būtų nauja rizika ir visiškai kitokia upė, nes būtų kita idėja ir kitas mano laikas“, – pasitikdama sugrįžtantį „Kornetą“, sako O.Narbutaitė.

Opera „Kornetas“ tapo daugiausiai „Auksinių scenos kryžių“ susižėrusia 2014 m. Lietuvos teatrų premjera. O. Narbutaitei ji pelnė Metų kompozitorės, Gintarui Varnui – Metų režisieriaus, o Medilei Šiaulytytei – Metų scenografės apdovanojimą.

„Narbutaitės kūrinys atspindi kompozitorės susidomėjimą poezija ir istorija, jis nėra į nieką panašus ir sukelia įspūdį, kurį turbūt tik opera pajėgi sukelti. Narbutaitė sujungia sapnų atmosferą su hipnotizuojančia muzika. Rezultato negalėtume priskirti nei neoromantikai, nei rėksmingam postmodernizmui, o tik jam pačiam, ir didinga jo tėkmė neabejotinai pareikalavo milžiniškų LNOBT muzikos vadovo Roberto Šerveniko pastangų“, – tvirtino britų žurnalo „Opera“ redaktorius Johnas Allisonas.

„Kompozitorė teksto originalo skiautinį apipynė kitų poetinių pasaulių (Baudelaire’o, Homère’o, Goethe’s, Kokoschkos, Oscaro Miloszo) karpiniais. Rezultatas – sunkiai aprašomas. Narbutaitės muzika išraiškinga, daugiau nei romantiška. Ji nėra akivaizdžiai tonali arba atonali; ji neleidžia išlikti abejingam. Išėjom sukrėsti šio spektaklio“, – tvirtino operą 2015 m. išklausęs prancūzų operos kritikas Maxas Yvetot.

Kitas spektaklio parodymas numatomas lapkričio 21 d. 18.30 val.

Pagal LNOBT inf.
Lietuvos muzikos antena

Komentarų dar nėra

Post A Comment